BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
İletişim Fakültesi
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü

 

Bölüm Başkanından

 

Halkla İlişkiler ve Tanıtım, her sektörden kurum ve kuruluşun ayrılmaz bir parçası olmasıyla 21. yüzyılın değer üreten alanlarından biri haline gelmiştir. Küresel rekabetin arttığı günümüzde, örgütlerin bulundukları çevre ile etkileşimlerinin doğru yönde gelişmesini sağlamak ve bu bağlamda çevreyle karşılıklı güvene dayalı bir ilişki kurup sürdürmeleri için kullandıkları Halkla İlişkilerde, en önemli ihtiyaç güçlü ve iyi eğitimli insanlardır.

Biz de küresel rekabetle ortaya çıkan bu ihtiyaçtan yola çıkarak 1997 yılından bu yana hayat bulduğumuz Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde yüzlerce öğrenciyi kucaklamakta ve onları geleceğe hazırlamaktayız.

Çok disiplinli olma özelliği taşıyan program kapsamında akademik ve pratik alanda tüm boyutlarıyla uzmanlaşmış iletişim profesyonelleri yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda bölümüzde Halkla İlişkilere yönelik temel kuramsal derslerin yanı sıra iletişim bilimleri alanındaki Radyo, Televizyon ve Sinema ile İletişim Tasarımı konularında da dersler vermekteyiz. Bu kapsamda, görsel iletişimden kısa film yapımcılığına kadar geniş bir yelpazede öğrencilere Halkla İlişkiler ve Tanıtım konusunda ilgi alanlarına göre yönlenebilecekleri geniş bir ders kataloğu sunmaktayız. 

Kendilerini ayrıcalıklı kılacak profesyonel deneyim ve özgüvenle iş hayatına hazırladığımız öğrencilerimiz arasında sizi de görmekten büyük mutluluk duyarız.

 

Prof. Dr. ŞEBNEM PALA GÜZEL

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı